ÎNTRE ANI | Concert extraordinar de Anul Nou | Orchestra simfonică a Filarmonicii Banatul | Dirijor: CIPRIAN TEODORAȘCU — Timișoara

ÎNTRE ANI | Concert extraordinar de Anul Nou | Orchestra simfonică a Filarmonicii Banatul | Dirijor: CIPRIAN TEODORAȘCU

mar., 29 dec. · 19:00 · Filarmonica Banatul Timișoara · Timișoara

Când
mar., 29 dec., 19:00
Unde
Filarmonica Banatul Timișoara, Bd. C.D. Loga nr. 2, Timișoara
Organizator
Filarmonica Banatul Timișoara
Categorie
Music
Link
Detalii și înscrieri

Există tradiții care nu au nevoie de explicații. Revenim la ele fiindcă ne fac să simțim, de fiecare dată, că începuturile pot fi frumoase. Concertul de Anul Nou este una dintre ele. Valsurile lui Johann Strauss au devenit, de mai bine de un secol, simbolul muzical al trecerii dintre ani. Alături de ele, muzica lui Ceaikovski, Delibes, Iosif Ivanovici, Dmitri Șostakovici și Eugen Doga transformă e

Organizat de Filarmonica Banatul Timișoara · Mai multe evenimente în Timișoara · concerte în Timișoara

ÎNTRE ANI | Concert extraordinar de Anul Nou | Orchestra simfonică a Filarmonicii Banatul | Dirijor: CIPRIAN TEODORAȘCU, Tue, 29 Dec 2026 19:00, Filarmonica Banatul Timișoara, Timișoara. Hosted by Filarmonica Banatul Timișoara, listed free on wemeo.

Întrebări · Questions

Când are loc ÎNTRE ANI | Concert extraordinar de Anul Nou | Orchestra simfonică a Filarmonicii Banatul | Dirijor: CIPRIAN TEODORAȘCU?
mar., 29 dec., 19:00, la Filarmonica Banatul Timișoara, Bd. C.D. Loga nr. 2, Timișoara.
When is ÎNTRE ANI | Concert extraordinar de Anul Nou | Orchestra simfonică a Filarmonicii Banatul | Dirijor: CIPRIAN TEODORAȘCU?
ÎNTRE ANI | Concert extraordinar de Anul Nou | Orchestra simfonică a Filarmonicii Banatul | Dirijor: CIPRIAN TEODORAȘCU, Tue, 29 Dec 2026 19:00, Filarmonica Banatul Timișoara, Timișoara. Hosted by Filarmonica Banatul Timișoara.
Unde are loc ÎNTRE ANI | Concert extraordinar de Anul Nou | Orchestra simfonică a Filarmonicii Banatul | Dirijor: CIPRIAN TEODORAȘCU?
Filarmonica Banatul Timișoara, Bd. C.D. Loga nr. 2, Timișoara. Organizator: Filarmonica Banatul Timișoara.

Alte evenimente de la Filarmonica Banatul Timișoara · More from Filarmonica Banatul Timișoara